Co ví mladá generace o 17. listopadu?

Vím, že to na tenhle blog úplně nepatří, ale prostě si to neodpustím. Tuhle otázku z nadpisu si kladu poměrně často. A čím více mluvím s mladou generací, tím více mi dochází, že skoro nic. Pro většinu mladších ten den neznamená skoro nic. V dnešním světle tak maximálně den volna za školy. Přitom si vůbec nedokážou představit, jak to tu před 17. listopadem vypadalo a jak by asi naše země vypadala dnes, bez té slavné Sametové revoluce. Zkusím jen pár malých zamyšlení.

Mládeži, měli byste dnes mobil? NE. Nakupovali byste z vesela cokoliv přes internet v eshopech? NE. Mohli byste si z vesela psát na Twitter jaký je ten prezident hlupák? NE. Nebo si psát s kámošema a sdílet fotky na Facebooku? NE. Mohli byste s rodiči trávit léto u moře v Řecku, Egyptě, na Kanárech a jezdit na lyže do Rakouska či Itálie? NE. Mohli byste si ve škole honit triko, kdo má lepší a značkovější oblečení nebo boty? NE.  A takových různých více či méně přehnaných tvrzení bych tu mohl napsat desítky?

Dokumentů na téma 17. listopad je na internetu bezpočet. Vybral jsem si jeden. A vy mladí, zvedněte oči od mobilu či tabletu a zkuste se na to mrknout ať aspoň trošku tušíte, co se tenkrát vlastně dělo.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s