Park Mirakulum aneb tip na výlet s dětmi

Tak jsem celý týden přemýšlel o tom, jak budeme trávit první víkend nového školního roku s dětmi a nakonec díky tipu od kamarádky, padla volba na Park Mirakulum, který je v Milovicích, kousek od Lysé nad Labem. Slabá půl hodinka autem od Prahy. A protože se tam všem moc libilo, rozhodl jsem se napsat pár řádek, ať mají i ostatní pár informací a nový tip jak strávit s dětmi prima den.

Předem hlásím, že jsme vyrazili celkem brzo ráno, někdy před desátou ráno, což se ukázalo jako správná volba. Mimochodem příště pojedem ještě dříve. Parkování na místě bez problém, volno bylo ještě přímo u vchodu. A je zdarma.
Vstupné mi až tak logické nepřišlo, mít mladší děcka, spíš by mě naprdlo. Tady majitel moc nepřemýšlel. Proč? Zdarma jsou děti do jednoho roku. Cokoliv staršího je za stovku…tzn 4 členná rodina = 400 Kč. Moc nechápu jak se v takovém parku vydovádí rok a půl staré dítko..asi nijak. Osobně bych udělal vstup pro děcka do dvou let zdarma nebo za nějakou symbolickou cenu. Nebo vstup dospělý 120.- a děcko 80.- by měl taky nějakou logiku…alespoň psychologický pocit by byl příjemnější.

Vstup do parku, alespoň prvních pár metrů zatím stále vypadá jako vstup na staveniště, ale pokud Vás tato drobnost neodradí, tak věřte, že zbytek už bude stát za to. Vše nové, čisté, promyšlené, zajímavé. Atrakce děti víc než nadchly. Velká výhoda ranního vstávání je v tom, že dopoledne trávíte v parku s pár rodinami. Po obědě, už to bylo větší „maso“

Běhali jsme od jedné atrakce k druhé a děti ne a ne se nabažit .-) Trampolína, mega houpačky, hrad, bludiště, sklepení, provazové město, opičí dráhy, lanovky…prostě paráda .-) Jen jeden tip do hradu a bludiště….vemte si s sebou baterky…dole je totální tma a dětem se to bude moc líbit…a pokud byste je náhodou zapomněli, u vstupu Vám je za stovku zálohy půjčí.

Jsou jen dvě věci, které mě celkem zklamaly, ale dětem to zážitek neubralo…ale čekal jsem víc.
a) občerstvení – čekačka min 45 min ve frontě, nemít chytrou ženu a plnej bágl jídla, tak jsem tam skoro umřel hlady. A to se personál určitě neflákal a všichni jeli jako fretky. Průšvih je, když si v tom horku co dnes bylo, chcete koupit jen pití…i tak stojíte frontu si lidmi, kteří chtějí třeba několik porcí oběda…tady tedy tip pro majitele…pití prodávat samostatně a oddělit od jídla. Záhy jsem po diskusi s majitelem pochopil, že to s jídlem lehce podcenil a návštěvnost dnes byla až překvapující. Tak snad se to časem zlepší .-)

b) toalety – dost spartanské…pro chlapa na malou asi vcelku ok, ale dámy a děti….ty by si zasloužili více čistoty a myslím, že do budoucna prostě unimobuňka není to nej řešení

Nicméně i přes tyhle dvě věci, si děti i my dospěláci celý den užili, vydrželi jsme až do večera a zbytku nebylo co vytknout. Takže jsme v Mirakulu určitě nebyli naposledy a těším se na příště.

Dodávám pár fotek, ať máte představu jak to tam dnes vypadadlo .-)

Reklamy

3 komentáře: „Park Mirakulum aneb tip na výlet s dětmi

  1. Podotykam, ze nevim o tom, ze tam jsou…
   On asi neni vezen jako vezen…
   A lepsi vezen co maka a pomaha a maka nez ten co distribuuje drogy v base.
   Decka si to tam uzily i tak:)

 1. Ahoj, viděli jsme o tomto parku reportáž v tv a už v telce to vypadlo slibně.Určitě někdy navštívíme.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s