Facebook opět přepíše historii

07:10 Je to jen několik málo hodin, kdy Facebook udělal první důležitý krok, na který mnoho investorů roky čekalo, tedy krok k tomu, aby si kdokoliv, kdo má zájem, mohl koupit akcie této společnosti. Tím prvním krokem je vyplnění „Registration statement“ neboli dokumentu, který v případě schválení SECu (Americký burzovní dohled) umožní Facebooku vstup na burzu.

Facebook IPO
Facebook IPO

Pro, ty z Vás, které by to opravdu zajímalo, tento dokument si můžete stáhnout zde….je to poměrně zajímavé, nicméně zdlouhavé čtení (přes 200 stran)
Vstup na burzu je také nazýván slovíčkem „IPO“ neboli Initial Public Offering. Důvodem tohoto vstupu bývá většinou potřeba navýšení kapitálu nebo prodej části akcií od vlastníků, nejčastěji ale kombinace obojího.

Nicméně celý proces schválení IPO bude ještě nějakou chvíli trvat, očekává se, že k prvnímu obchodování může dojít někdy v průběhu května. Facebook uvolní k prodeji akci v celkové hodnotě 5 miliard dolarů (původně se čekalo 10 miliard dolarů). Mimochodem, pokud se Facebooku IPO podaří, půjde o největší vstup na burzu v dějinách USA. Ať si o této „příležitosti“ koupení akcií myslíte cokoliv, nepochybuji o tom, že zájemců bude víc než dost-))

Myslím, že i načasování IPO je tzv „akorát“ neboť očekávání jsou v současné době dle investorů přehnaná. Jen připomenu, že nedávno vstoupil na burzu LinkedIn, u kterého po vstupu poklesla cena akcií o cca 37% a akcie Grouponu od vstupu na burzu poklesly o cca 40%. Dle mého názoru nás tedy čeká další sledování bubliny, která pro mnoho investorů z krátkodobého hlediska splaskne a skončí slzami.

Reklamy

1 komentář: „Facebook opět přepíše historii

  1. Tak tady nevím přesně jak bych reagoval určitě hodně souhlasím, je to bublina, ale vášní pro Facebook je poměrně hodně. Největším rizikem pro Facebook je jeho struktura příjmů, navíc už prý Cukrouš prodal akcie velkým bohatým investorům, které se obchodují mimo oficiální trh. Takže jak dlouho akcie porostou ? Já tipuju tak 4 měsíce pak stagnace a pokles.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s