Jak si splnit životní sen a sehnat práci svých snů?

Asi každý má nějaký svůj životní sen. Někdo chce cestovat, někdo mít pořádný fáro, nebo barák s bazénem. Jsou i tací, kteří už ví jaké jsou opravdové životní hodnoty a nepřejí si nic jiného než zdraví.-))
Nicméně jeden klučina ze Slovenska, devatenáctiletý student a grafik Filip Šanta ( @FilipSanta ), má také svůj sen. A tím je dostat se do Palo Alta a pracovat ve známém to regionu inovací a startupových firem v Silicon Valley – česky „křemíkové údolí“. Pro ty, kdo neví o co jde, je to nejjižnější část sanfraciského pobřeží a Silicon Valley se mu říká proto, že tam kdysi byla velká koncentrace firem, zabývající se výrobou křemíkových mikročipů a počítačů, o které psal Don Hoefler v rubrice The Silicon Valley USA (v časopise Electronic News). Ze Silicon Valley se stalo centrum, kde je obrovská koncentrace velkých známých firem, jako například Adobe Systems, Apple, Cisco ,eBay, Electronic Arts, Facebook, Google, HP, Intel, Oracle atd.
Nicméně zpátky k Filipovi a jeho snu. Prostě si řekl, že si chce svůj sen splnit a vymyslel vcelku netradiční, ale zajímavou cestu, jak se tam dostat. Udělal si prostě web TakeMeToSiliconValley a o práci si řekl. Proč ne, že jo .-))
Nicméně zajímavý je další vývoj celé „akce“. Nejdříve nacházím na Twitteru reakce typu to nevyjde, je blázen apod., někteří fandili a podporovali retweetováním webu. Objevovalo se více a více článků na toto téma. Včera večer ale nastal zlom. Článek o Filipovi a jeho snu se objevil na webu TheNextWeb. Tento článek obratem retweetuje zhruba 400 čtenářů a story se šíří dále internetem. Další články najdete například od Miloše Čermáka zde, nebo i na serveru TyInternety.cz
Nabídka toho, že Filip bude dělat tři měsíce jen za jídlo prostě zaujala svou lehkou drzostí svět.-))
Dnes Filip hlásí přes Twitter, že návštěvnost stránek se včera pohybovala kolem 14000 unikátních návštěvníků a dostal několik nabídek od firem ze Silicon Valley. Prý na emaily ani nestíhá odpovídat.
Takže mě nezbývá než popřát Filipovi hodně štěstí, do notýsku si napsat další case study na téma Social Media a budu pečlivě sledovat, jak se celý příběh bude vyvíjet dále. Třeba se brzy dočkáme pořádné success story .-))

TakeMeToSiliconValley.com
TakeMeToSiliconValley
Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s