Sociální sítě se stávají hrozbou

Nepokoje, rabování a násilí, které se v posledním týdnu rozpoutaly v několika městech ve Velké Británii ukázaly opět v plné síle jak mocné jsou sociální sítě. S jejich pomocí se totiž svolávali účastníci nepokojů a informovali se navzájem o poloze policejních jednotek a jejich postupu. Všichni účastníci tak měli informace online prakticky o všem dění, což jim umožnilo rabovat a krást úplně bez skrupulí. Britská vláda ale v čele s Davidem Cameronem řekla jasně „Dost“ a chystá se na schůzku s vedením výše zmiňovaných firem. Plánem je stejně tak jako to udělala v době nepokojů vláda v Egyptě, umožnit v takových případech zablokování přístupu k sociálním sítím. Nemyslím si, že s tímto návrhem pochodí, ale bránit jim nemůžu:)
Na druhou stranu policie začala využívat Twitter účet @gmpolice a začala zveřejňovat jména a adresy zatčených účastníků protestů. Slibuje si od toho odstrašení od podobného chování a zároveň pomoc s další identifikací těchto jedinců. Má vůbec naše policie nějaký účet na jakékoliv sociální síti?

Reklamy

1 komentář: „Sociální sítě se stávají hrozbou

  1. má naše policie vůbec účet? tak měla správně znít otázka, jestli sociální nebo jiný, to je mimo rozlišovací schopnosti 99% sboru…

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s